DATOVÉ CENTRUM VYSOČINA


Provozování vlastního datového centra je novou aktivitou firmy OptoNet Communication spol. s r.o.

DATOVÉ CENTRUM VYSOČINA poskytuje služby, které ocení zejména telekomunikační společnosti, poskytovatelé internetu, systémoví integrátoři, zkrátka všichni ti, jejichž provoz a obchodní úspěch závisí na vysoké úrovni využití informačních komunikačních technologií. Datové centrum je také řešením pro společnosti, které hledají prostory pro umístění záložního datového centra. DATOVÉ CENTRUM VYSOČINA představuje profesionální a moderní řešení pro umístění a správu nejenom serverů, ale i dalších prvků ICT infrastruktury.

 

Služby datového centra

Hardware

 
Dedikované servery

Nabízíme vám server, který bude jen pro vás. Informujte se na nabídku dedikovaných serverů, které Vám umožní optimalizovat konfiguraci serveru pro vaše potřeby, se zajištěním nejlepšího výkonu. Řešení pro společnosti pro které je důležitá kontrola, stabilita, spolehlivost a bezpečnost dat.

Rack housing

 Rack housing zahrnuje pronájem rackového prostoru pro veškeré vybavení zákazníků od serverů po přepínače, brány, směrovače  a další. Pronájem stojanu nebo jeho části je pro vaše velké projekty výhodnější než standardní umístění každého zařízení.

Server housing

V našem datovém centru Vysočina nabízíme umístění vlastních fyzických serverů. Tím vám odpadá problém s hlukem nebo chlazením. Pokud server nevlastníte, můžete si pronajmout část kapacity některého z našich serverů, případně celý dedikovaný server.

 

Software

 
Cloudové Úložiště

  Cloudového úložiště jsou k dispozici téměř      pro každý druh podnikání - od živnostníka  až po velké podniky. Cloudové úložiště má smysl, zvláště pokud nemáte prostředky nebo dovednosti k tomu, abyste úložiště sami spravovali. Cloudové úložiště může také pomoci s plánováním rozpočtu tím, že zajistí předvídatelnost nákladů na úložiště, a dá vám možnost škálovat, jak bude podnikání růst.

Virtuální datové centrum

Skvělá věc na virtuálních datových centrech je to, že sdílené zdroje zdroje jsou přidělovány čistě podle aktuální potřeby. Když používáte aplikaci nebo program, který vyžaduje hodně výpočetního výkonu, máte k němu přístup.    Když výkon nepotřebujete, plnou kapacitou nepoužíváte. To znamená, že platíte pouze to, co potřebujete, a když to potřebujete.

Zálohování

Zálohování obchodních aplikací z fyzické nebo virtuální infrastruktury do spolehlivého a bezpečného cloudového úložiště. Možnost samostatného přístupu k souborům nebo jiným podrobným datům po jakoukoli dobu uchovávání dat nebo plně automatická obnova celé infrastruktury z cloudu.

 

 

Co získáte využitím služeb DATOVÉHO CENTRA VYSOČINA

Přehled výhod při využívání DATOVÉHO CENTRA VYSOČINA

 

Silná ochrana

DATOVÉ CENTRUM VYSOČINA (TIER IV -  design 99,995%) chrání Vaše data ve virtuálním prostředí včetně eliminace kybernetických hrozeb a útoků.

Zabezpečené úložiště dat

Nadčasové SW vybavení obsahující rozsáhlou databázi bezpečnostních rizik, chrání data flexibilně na několika úrovních s využitím SIEM nástrojů.

Snížení nákladů

V DATOVÉM CENTRU VYSOČINA optimalizujete náklady,  platíte jen to, co v daném čase využíváte.

Zvyšování efektivity

Naši certifikovaní specialisté Vám umožní efektivně využívat Vaše IT včetně zákaznické a technické podpory.

Bezpečnost

Vaše servery budou pracovat ve střeženém a bezpečném prostředí s dohledem 24/7/365 včetně automatizovaného systému EZS, PTZS, CCTV a zálohovaného napájení pomocí diesel generátorů.

Vyhnete se vysokým investicím

S využitím služeb DATOVÉHO CENTRA VYSOČINA nasměrujete investice do svého podnikání - IT služby  a servis zajistíme my.